Zabezpečení aut


www.bliz.cz

Různé druhy zabezpečení aut

... jaké zabezpečení aut vybrat?


Existují různé druhy zabezpečení aut. Hlavní dělení je na elektronické a mechanické. Spolu se podíváme na nejpoužívanější typy zabezpečení aut, abychom zjistili, které je nejúčinnější.

Nejpoužívanější druhy zabezpečení autMechanické zabezpečení aut

Nejpoužívanější mechanické zabezpečení aut je zamykání zpátečky. Většina nových aut je tímto zabezpečením vybavená. Výhodou je, že vozidlo se zamklou zpátečkou je zablokované a nelze s ním normálně odjet. Zastaví to ale zloděje? Pokud na to narazí zloděj "amatér" tak to pravděpodobně vzdá a vybere si raději dostupnější cíl. Narazí-li na takto zabezpečené auto zloděj "profesionál", tak ho to maximálně trochu zdrží, ale rozhodně ho to neodradí od jeho úmyslu. Často používaná metoda ukradení vozu je odtah, kterému zamčená zpátečka nijak nevadí. Poté ji může zloděj v klidu odblokovat. Je to tedy jistě dobré zabezpečení vozidel, ale neochrání Vaše vozidlo spolehlivě.

Elektronické zabezpečení

Mezi elektronické zabezpečení aut patří různé alarmy, nebo imobilizace. V prvním případě zařízení udělá hluk, což zloději ztíží jeho "práci". Zloděj ale hned ví že tam něco je a pokud tomu rozumí, tak je často schopen zařízení rychle zneškodnit. Při odtažení ani u tohoto druhu zabezpečení aut zlodějům nic nebrání.

Dalším, často používaným, typem elektronického zabezpečení je imobilizace. Asi všechny nové vozy mají imobilizér v základní výbavě, ale často se používá nějaké, doma vyrobené, zařízení se skrytým vypínačem, bez jehož zapnutí nelze vozidlo nastartovat. V tomto případě si s tím často ani zloděj "profesionál" neporadí, protože zařízení nezná a neví kde ho má hledat. Nevýhoda s odtažením ale zůstává. Když vozidlo odtáhnou, tak už mají dost času skrytý spínač najít.

I sledování aut pomocí GPS je elektronické zabezpečení aut. Podíváme se na něj v dalším odstavci podrobněji, protože je to velmi zajímavá a účinná věc.


Zabezpečení aut pomocí GPS sledování

Toto zabezpečení vozidel je velmi účinné. Má téměř 100% úspěšnost vrácení ukradeného auta majiteli. Například www.sledovani-aut.eu rozlišuje 2 systémy. Hlídání auta je založeno na tom, že Vám chodí SMS oznamující například nehodu na parkovišti, krádež kol a odtažení vozidla. Vy si tak sami auto na dálku hlídáte.

Druhý, podstatně dokonalejší, systém se jmenuje střežení vozidel. Má stejné funkce jako předchozí systém ale poplach chodí i na dispečink, který tak Vaše auto střeží 24hodin denně a je kdykoli schopen vyslat zásahovou skupinu. Tento systém je navíc odolný proti rušení GPS a GSM a nabízí i možnost doplnění o imobilizaci.


Pokud se chcete dozvědět více o zabezpečení aut, tak klikněte na zabezpečení vozidel


odkazy k tématu:

sledování aut, sledování vozidel, zabezpečení vozidel, hlídání auta střežení vozidel